Proszę do nas zadzwonić +48732106968

+48732106968

Poniedziałek — piątek: 09:00-17:00

New:

O ClinLife

ClinLife jest bezpłatną, dostępną i łatwą w użyciu stroną internetową, która pomaga ludziom znaleźć najbardziej odpowiednie badania kliniczne dla siebie lub bliskiej osoby. Publikujemy informacje o dostępnych badaniach według obszarów terapeutycznych i/lub schorzeń, a także oferujemy niezbędne połączenie pomiędzy ośrodkami badawczymi a osobami poszukującymi badań klinicznych.

Dlaczego założyliśmy ClinLife?

Pierwotnym celem ClinLife, który utrzymuje się do dziś, jest ułatwienie ludziom na całym świecie znalezienia badań klinicznych, bez których nie byłoby nowych leków. Naszym celem jest zminimalizowanie powszechnych problemów występujących przy prowadzeniu badań klinicznych. Należą do nich:

Zmniejszenie opóźnień

Aż do 80% badań klinicznych jest opóźnionych z powodu niewystarczającej rekrutacji uczestników, co prowadzi do opóźnień w dostępności nowych leków. Zapewniając uczestnikom platformę służącą do rejestracji na badania, realnie przyczyniamy się do szybszego dostarczania nowych leków dla społeczeństwa.

Zwiększenie udziału

Z aktualnych badań wynika, że mniej niż 10% społeczeństwa uczestniczy w badaniach klinicznych. Oznacza to, że osoby, które walczą z daną chorobą za pomocą obecnie zatwierdzonych leków, mogą stracić możliwość wypróbowania nowych, potencjalnie korzystnych badanych leków.

Zwiększanie świadomości

Kluczową przyczyną niewielkiego udziału w badaniach klinicznych jest brak świadomości pacjentów i ich lekarzy, jak również fundamentalny brak zrozumienia, w jaki sposób badania kliniczne są prowadzone i nadzorowane przez organy regulacyjne. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych, przystępnych informacji o dostępnych badaniach klinicznych.

Duże zapotrzebowanie

Badania kliniczne pilnie potrzebują uczestników, ponieważ wiele nowych obiecujących leków na niezaspokojone potrzeby w zakresie chorób przewlekłych, ostrych i rzadkich nadal wymaga rozwoju, testowania i zatwierdzenia.

Kamienie milowe ClinLife

Pierwsze badanie ClinLife (cukrzyca typu 2) zostało przeprowadzone w Niemczech w 2005 roku. Obecnie ClinLife jest dostępny w ponad 50 krajach i 35 językach i z powodzeniem połączył pacjentów z ponad 1 200 badaniami klinicznymi.

  • 2005 - Założenie ClinLife
  • 2008 - 1 milion odwiedzających ClinLife rocznie
  • 2015 - 500 000 zarejestrowanych członków ClinLife na całym świecie
  • 2018 - 1 000 skutecznie przeprowadzonych badań klinicznych
  • 2021 - 1 200 badań, 1,4 mln uczestników i ponad 450 partnerskich ośrodków badawczych w samej Polsce.